Γ’ Εθνική: Μεγάλη νίκη για τον ΑΟΤ-Τα αποτελέσματα

12 March, 2023 ΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΑΡΘΡΑ

Λίγες ημέρες μετά την ισοπαλία σαν… ήττα με τον Άγιο Ιερόθεο και την αποχώρηση του Μιχάλη Κουτεντάκη από την τεχνική ηγεσία, το Τυμπάκι έβγαλε αντίδραση, επικρατώντας με 2-1 του Κερατσινίου για την 18η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό ο Βακράκος, ενώ ο Δουλγεράκης «έγραψε» το 2-0 για την ομάδα της Μεσαράς στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης. Το Τυμπάκι αγωνίστηκε πιο αμυντικά στο δεύτερο ημίχρονο, με στόχο να διαφυλάξει το αποτέλεσμα, με το Κερατσίνι να ξαναμπαίνει στο παιχνίδι στο 60’ με το γκολ του Μενδρινού.

Το παιχνίδι είχε πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και αγωνία στα τελευταία 30 λεπτά του, με το Κερατσίνι να ψάχνει έντονα το γκολ της ισοφάρισης. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα σκόραραν στο 84’ και το 88’, όμως τα γκολ ακυρώθηκαν ως οφσάιντ και έτσι το Τυμπάκι πήρε μία μεγάλη νίκη με 2-1.

ΑΟ Τυμπακίου: Δημαράκης, Γιαννικάκης, Δουλγεράκης, Καμνέλιους, Κουρουθιανάκης, Λούσι, Αριστεινίδης, Γκελοσάνι, Μεϊρέλες, Παραθύρας, Βακράκος.

Κερατσίνι: Καπούταγλης, Βαττής, Νταγκουνάκης, Πάπος, Πάππος, Σουβατζόγλου (46′ Δούμουρας), Κόκας, Μενδρινός, Ντούνιας, Χαρίτος, Μαχμουτάι (70′ Λούβης), Σταμάτης (46′ Κοντογιαννάτος).

Την σπουδαιότερη νίκη του φέτος στην Γ’ Εθνική πανηγύρισε σήμερα ο Γιούχτας επικρατώντας με πρωταγωνιστή τον Δασκαλάκη με 2-3 του Φωστήρα στον Ταύρο και πλέον πάει φουλ για τίτλο!

Η ομάδα των Αρχανών είναι πλέον δεύτερη έχοντας από 32 βαθμούς μαζί με την Θύελλα Ραφήνας που έφερε 1-1 με τον Άρη Πετρούπολης και πλησιάζοντας στον ένα βαθμό την πρωτοπόρο Μαρκό, η οποία υπέστη ήττα με 1-0 στον Άγιο Νικόλαο.

Στις πιο χαμηλές θέσεις η κατάσταση είναι… άκρως περίπλοκη, με τον Αλμυρό και τον Πόρο να μένουν στο 0-0, ένα αποτέλεσμα που είναι ασύμφορο και για τους δύο, την ώρα που τόσο η Αγία Παρασκευή, όσο και ο ΑΟΑΝ έπαιρναν πολύτιμα τρίποντα και το όριο της σωτηρίας ανέβηκε κι άλλο.