Παραδόθηκαν στο «ΜΕΛΛΟΝ», τα χρήματα από το Festos Run
![Παραδόθηκαν στο «ΜΕΛΛΟΝ», τα χρήματα από το Festos Run](/images/made/images/uploads/posts/unnamed_(3)_856_481_76.jpg)
Αναμνηστικά από το 3o Festos Run καθώς και το χρηματικό ποσό των 350 ευρώ παρέδωσαν μέλη της οργανωτικής επιτροπής του 3ου Δρόμου Φαιστού στο Σύλλογο ΑμεΑ Γονέων και Φίλων Νότιας Κρήτης «ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ»!
Να υπενθυμίσουμε ότι ο φετεινός Δρόμος Φαιστού, με επίκεντρο τη Φαιστό, το Καμηλάρι και το Καλαμάκι, ξεπέρασε κάθε προηγούμενο σε αριθμό συμμετοχών και στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία! Μικροί και μεγάλοι, δρομείς και περιπατητές, έτρεψαν και περπάτησαν σε τρεις πολύ όμορφες διαδρομές, στηρίζοντας συγχρόνως την προσπάθεια του Συλλόγου «ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ» για την ανέγερση των Ξενώνων «Βιργινία Μανασάκη» στη Φανερωμένη!
Χθες μέλη της οργανωτικής επιτροπής βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις του Συλλόγου «ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ» στη Φανερωμένη, και παρέδωσαν τα αναμνηστικά των αγώνων καθώς και το χρηματικό ποσό των 350€ όπου συγκεντρώθηκε από τις συμμετοχές! «Δηλώνουμε παρόν και στηρίζουμε το σύλλογο ΑΜΕΑ "Το Μέλλον" με τις μικρές μας δυνάμεις.» αναφέρουν στην σχετική ανακοίνωση οι διοργανωτές του 3ου Festos Run!!!
Δείτε επίσης
- Μια πρωτότυπη μουσικοθεατρική αφήγηση απόψε στο Τυμπάκι
- Nέος δυνατός σεισμός-Αισθητός και στη Μεσαρα
- Λειψυδρία: Χωρίς αντίκρισμα η κήρυξη των δήμων σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης
- Επέτειος 200 χρόνων απο τον θάνατο του αγωνιστή Μιχαήλ Κουρμούλη
- Η πιο ξηροθερμική περιοχή στην Κρήτη η Μεσαρά!