Μεγάλη νίκη για Πυργιώτισσα 5-1 τον Αγ. Δημήτριο με 4 γκόλ του Κιόσα

Ρεπορτάζ: Στέλιος Χανιωτάκης  21 January, 2018 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φώτο: Mesaralive.gr

Μεγάλη νίκη που συνδυάστηκε με πολύ όμορφο ποδόσφαιρο απέσπασε η Πυργιώτισσα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κιόσα που σημείωσε 4 γκόλ

Το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου σημείωσε ο Κιόσα στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι εκμεταλευόμενοι λάθος απόφαση του διαιτητή να μη δώσει φάουλ υπέρ της Πυργιώτισσας, έφεραν το μάτς στα ίσα.

Η χαρά τους όμως δεν κράτησε για πολύ καθώς 5 λεπτά αργότερα ο Κιόσα με ωραίο σούτ έκανε το 2-1.

Τη συνέχειο τη σκυτάλη στον χορό των γκόλ πήρε ο Νιολάκης που έκανε το 3-0, για να έρθει ο Κιόσα με ακόμα δυο γκόλ να κάνει το τελικό 5-1 για την ομάδα του.

Αξιοσημείωτο είναι για την ομάδα του Τυμπακίου οι 20 κλασικές ευκαιρίες που είχε για γκόλ