Γ’ Εθνική: Συντριβή για τον ΑΟΤ-Τα αποτελέσματα

19 February, 2023 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΑΡΘΡΑ

Ο Αλμυρός κέρδισε με 5-0 τον ΑΟΤ, στο Γάζι για την 15η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Μπάσιτς στο 36′, με τον Κοιλιάρα τρία λεπτά μετά να κάνει το 2-0, όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι γηπεδούχοι συνέχισαν με το πόδι κολλημένο… στο γκάζι, πετυχαίνοντας ακόμη τρία τέρματα. Πιο συγκεκριμένα στο 55′ ο Κατσικοκέρης έκανε το 3-0, με το Φυτόπουλο να παίρνει την σκυτάλη και στο 64′ να κάνει το 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Νικολακάκης στο 85ο λεπτό.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι πηγαίνουν στους 22 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι παραμένουν “κολλημένοι” στην προτελευταία θέση με 6 βαθμούς.

Αλμυρός: Χανιωτάκης, Μπέριος, Κιουλτζόπουλος, Ξενοκτιστάκης, Πατινιώτης, Ενγκουέμ, Κοιλιάρας, Μπάσιτς, Πιερτζιάκομι, Αρσενίδης, Κατσικοκέρης

AOT: Σταυρακάκης, Βρεττός, Δουλγεράκης, Καμνέλιους, Λούσι, Γκελοσάνι, Μεϊρέλες, Σίλβα, Τριανταφυλλίδης, Φραγκιαδουλάκης, Βακράκος

Aναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Γ ΕΘΝΙΚΗ – 5ος όμιλος

15η αγωνιστική

15.00

Aλμυρός- Α.Ο. Τυμπακίου  5-0  36΄Μπάσιτς, 39΄Γ. Κοιλιάρας, 55΄Κατσικοκέρης, 64΄Φυτόπουλος, 84΄ Νικολακάκης

Πόρος-Άρης Πετρούπολης  3-1  24΄Παπαδομιχελάκης, 37΄Καστελιανάκης, 59΄Μέμμος – 83΄Ζαϊμι

Γιούχτας-Αγία Παρασκευή  0-0

ΑΟΑΝ-Άγιος Ιερόθεος  8-0  (12΄, 27΄, 34΄) Φουκαράκης, 23΄Μηνάς, 45΄Νοκάϊ, 53΄Μελισσόπουλος, (80΄, 89΄) Κίτος

Μοσχάτο-Φωστήρας  1-1

Εθνικός-Θύελλα Ραφήνας 2-0

Μαρκό-Κερατσίνι 0-0