Επικράτηση της Πυργιώτισσας επί του Μεταξοχωρίου!

Του Μάνου Κασαπάκη  30 September, 2017 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΗ η Πυργιώτισσα, που επικράτησε με σκορ 2-1 του δυνατού Μεταξοχωρίου.

Το παιχνίδι που διεξήχθει στο γήπεδο του Τυμπακίου ήταν ενδιαφέρον από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό του.

Το σκορ άνοιξε για το σύνολο του Χρήστου Ορφανουδάκη, ο Νιολάκης στο 37ο λεπτό με πλασέ κάνοντας το 1-0.
Στην επανάληψη το Μεταξοχώρι ισοφάρισε στο 50ο λεπτό για το 1-1, με τον Μάρκογλου πέντε λεπτά αργότερα να κάνει το 2-1, ένα σκορ που δεν άλλαξε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ: Γρηγοράκης, Στρατιδάκης, Γκλεζάκος(52’ λ.τ. Μανουσάκης), Χριστοδουλάκης, Σχοιναράκης, Λενιδάκης, Κιουμουρτζάκης, Μακριδάκης(46’ Μάρκογλου), Παρίσι(84’ Καρβουνάκης), Κουρτάκης, Νιολάκης (90’ Σαραντουλάκης)

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ: Καρβουνιάρης, Μανουσάκης, Αρβανίτης Α., Μανιώρος Γ., Σκουλάς, Χαιρέτης, Σουλτάτος(78’ Μανιώρος), Τζάρτζαλος, Μαστροβασίλης(46’ Κοκοσάλης), Σαλί, Αρβανίτης Β.