Δεν θα ισχύσει η αποχή των συμβολαιογράφων
![Δεν θα ισχύσει η αποχή των συμβολαιογράφων](/images/made/images/uploads/posts/symvolaiografoi_0_800_600_76.jpg)
Tην άρση της απόφασης για αποχή αποφάσισε ομόφωνα να προτείνει προς τα μέλη των Διοικητικών Συμβουλίων και τις Γενικές Συνελεύσεις των Συμβολαιογραφικών Συλλόγων η Συντονιστική Επιτροπή των Προέδρων των Συμβολαιογραφικών Συλλόγων Ελλάδος.
Οι συμβολαιογράφοι, όπως επισημαίνεται σε ανακοίνωσή τους, θεωρούν «ικανοποιητικές τις εξελίξεις μετά τις γενόμενες συναντήσεις στα Υπουργεία Δικαιοσύνης και Ψηφιακής Διακυβέρνησης» και θα παρακολουθήσουν «στενά την τήρηση των συμφωνηθέντων, όπως αυτά αναγράφονται στο από 17/11/2023 κοινό Δελτίο Τύπου Υπουργείων Ψηφιακής Διακυβέρνησης και Δικαιοσύνης».
Μετά την αποτίμηση της διαμορφωθείσας κατάστασης η Συντονιστική Επιτροπή αποφάσισε ομόφωνα να εισηγηθεί προς τα μέλη των Δ.Σ. και τις Γ.Σ. των Συμβολαιογραφικών Συλλόγων την άρση και μη πραγματοποίηση της αποχής.
Δείτε επίσης
- Μια πρωτότυπη μουσικοθεατρική αφήγηση απόψε στο Τυμπάκι
- Nέος δυνατός σεισμός-Αισθητός και στη Μεσαρα
- ¨”Η Κρήτη θα αποκτήσει ένα ολοκληρωμένο Στρατηγικό Σχέδιο για τη διαχείριση των υδάτων”
- Φρούτο με τυρί: 15 τρόποι για το τελειότερο φαγητό του καλοκαιριού
- «Ανοίγει» η πλατφόρμα της ΔΥΠΑ για εγγραφή σε Σχολές Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης