Στεφανουδάκης Κακλαμανάκης τιμήθηκαν στο Λίντο
![Στεφανουδάκης Κακλαμανάκης τιμήθηκαν στο Λίντο](/images/made/images/uploads/posts/stef_timitiki_ekdilosi2_856_481_76.jpg)
Μια ξεχωριστή εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο Ηράκλειο την Κυριακή με τον «δικό» μας γίγαντα Παγκόσμιο Πρωταθλητή και Παραολυμπιονίκη Μανώλη Στεφανουδάκη να είναι στα τιμώμενα πρόσωπα της βραδιάς.
Η εκδήλωση διοργανώθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο του Λίντο με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ανθρώπων με ειδικές Ικανότητες (Παγκόσμια Ημέρα ΑμεΑ) που εορτάζεται κάθε χρόνο στις 3 Δεκεμβρίου και ο Μανώλης μαζί με το «γιο του ανέμου» Νίκο Κακλαμανάκη τιμήθηκαν από το Σύλλογο Υπαλλήλων Περιφέρειας Κρήτης Νομού Ηρακλείου και την ΑΣΚΑ Ηράκλειο, την ομάδα Μπάσκετ με αμαξίδιο. Στην εκδήλωση πραγματοποιήθηκε φιλικός αγώνας επίδειξης και βραβεύσεις! Αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια στους διοργανωτές σε όλους εκείνους που αγνίζονται δίνοντας μαθήματα ζωής και σε όσους αναγνωρίζουν αυτόν τον αγώνα και τον επιβραβεύουν!
![](/images/made/files/uploads/general/stef_timitiki_ekdilosi1_637_478_76.jpg)
Δείτε επίσης
- Μια πρωτότυπη μουσικοθεατρική αφήγηση απόψε στο Τυμπάκι
- Nέος δυνατός σεισμός-Αισθητός και στη Μεσαρα
- Λειψυδρία: Χωρίς αντίκρισμα η κήρυξη των δήμων σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης
- Επέτειος 200 χρόνων απο τον θάνατο του αγωνιστή Μιχαήλ Κουρμούλη
- Η πιο ξηροθερμική περιοχή στην Κρήτη η Μεσαρά!