Μοιρασιά βαθμών στο Τυμπάκι ανάμεσα σε Πυργιώτισσα και ΟΦΗ 94 (ΦΩΤΟ)

29 October, 2017 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση της Πυργιώτισσας με τον ΟΦΗ’ 94, αφού το τελικό αποτέλεσμα ήταν 2-2. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ 2-0, ωστόσο οι «ασπρόμαυροι» πήραν στο τέλος το βαθμό. Βάσει της εικόνας της αναμέτρησης η ισοπαλία κρίνεται δίκαιη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30’ με φάουλ που εκτέλεσε ο Σχοιναράκης, ενώ στο 57’ ο Κουρτάκης σημείωσε το 2-0. Στο επόμενο λεπτό, βέβαια, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τέρμα του Ροδίτη κι έμειναν μέσα στο ματς. Στις καθυστερήσεις, μάλιστα, του αγώνα έφτασαν στην ισοφάριση με τον Μαυρογιαννάκη, έπειτα από κλέψιμο και ασίστ του Χιώτη.

ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ: Γρηγοράκης, Σχοιναράκης, Μανουσάκης, Χριστοδουλάκης, Γαργανουράκης, Μπέρμπερι (41’ Κιουμουρτζάκης), Λενιδάκης, Κιόσα, Μακρυδάκης (46’ Αζίζ, 73’ λ.τρ. Μάκρογλου), Κουρτάκης, Νιολάκης (92’ Τσιμπλακάκης).

ΟΦΗ’ 94: Ανετάκης, Μ. Παπαδάκης, Κλώντζας (60’ Μαυρογιαννάκης), Γκλεζάκος, Αυγουστάκης, Ροδίτης, Αλεξάκης, Αρχοντάκης (70’ Καμπουράκης), Χιώτης, Κουτεντάκης, Μ. Παπαδάκης.