Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτησε ο ΑΟΤ το πρωτάθλημα παρά την ήττα 1-0 από τον ΠΟΑ

mesaralive.gr  10 April, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φώτο: mesaralive

με το κεφάλι ψηλά αποχαιρέτησε ο ΑΟΤ το φετεινό πρωτάθλημα, γνωρίζοντας την ήττα μέσα στο Ατσαλένιο από τον πρωταθλητή ΠΟΑ, αλλά παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο

Στην απέναντι πλευρά ο ΠΟΑ πανηγύρισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Στο παιχνίδι δεν δημιουργήθηκαν ευκαιρίες πέρα του πρώτου ημιχρόνου ενώ το γκολ, που χάρησε την νίκη στην ομάδα του Βασίλη Κρασανάκη πέτυχε ο Φραγκιαδάκης. Το αξιοσημείωτο είναι ότι ο ΠΟΑ, κρατόντας απαραβίαστη την εστία του και στο σημερινό ματς, ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα χωρίς να δεχθεί γκολ.

Συνθέσεις:

ΠΟΑ: Ματαλλιωτάκης, Καρβελάς, Πετράκης, Γιακουμάκης, (75' Ρωμανάκης) , Ρουμπάκης (60' Γιαννόπουλος) , Παπαδομιχελάκης, Φραγκιαδάκης, Πετράς, Κοντογιάννης  (85' Ντραγκότι), Βρεττός Ν , Χατζηανδρέου

ΑΟΤυμπακίου: Μυλωνάκης, Γαργανουράκης (46' Πολυχρονάκης) , Ντόκο, Σαμιώπουλος, Μαραγκάκης, Λόρεν, Αναγνωστάκης, Τριάντης, Μαραγκομιχελάκης, (85' Νιολάκης), Μπερουασβίλη

Η αναμέτρηση λεπτό προς λεπτό:

2' Ο Γιακουμάκης θα κάνει το σουτ στην αγκαλιά του Μυλωνάκη.

19' Κεφαλιά του Χατζηανδρέου, η μπάλα θα περάσει άουτ.

21' Από πλεονεκτική θέση ο Φραγκιαδάκης θα κάνει ένα σουτ, αλλά η μπάλα θα καταλήξει άουτ.

32' Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Ματαλλιωτάκης θα αποκρούσει έπειτα από τακουνάκι του Μαραγκάκη

36' ΓΚΟΛ! Ο Φραγκιαδάκης θα κάνει το πλασέ και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα, μετά από γύρισμα του Βρεττού.

80' Ένα δεύτερο ημίχρονο χωρίς ουσία, με τις δύο ομάδες να περιμένουν να σφυρίξει ο διαιτητής την λήξη της αναμέτρησης αφού δεν υπάρχει καμία αξιόλογη φάση.