Με βολή 29,12 Χρυσός και στον ακοντισμό ο Μανώλης Στεφανουδάκης στην Τυνησία.
![Με βολή 29,12 Χρυσός και στον ακοντισμό ο Μανώλης Στεφανουδάκης στην Τυνησία.](/images/made/images/uploads/posts/stefanoudakis1_856_482_76.jpg)
Με μια φοβερή βολή στα 29,12 μέτρα ο Μανώλης Στεφανουδάκης ανέβασε για άλλη μια φορά τη Γαλανόλευκη στο πιο ψηλό σημείο του ιστού,διπλασιάζοντας τα χρυσά μετάλλια στο Διεθνές Grand Prix της Τυνησίας.
Ο μεσαρίτης Παραολυμπιονίκης με αυτή τη βολή του σημείωσε νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ και μάλιστα με μια πολύ μεγάλη βολή.
Να υπενθυμίσουμε ότι χθες ο Μανώλης Στεφανουδάκης, με βολή 8,37 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην σφαιροβολία, αφιερώνοντας τη νίκη του στην Παναγία, σε όλους όσους τον στηρίζουν και στην κόρη του.
Να σημειωθεί ότι και σε αυτούς τους αγώνες το μεγάλο αθλητή στηρίζουν οικονομικά τα μέλη του μεγάλου του χορηγού ΜΙΝΕΤΤΑ ΑΣΦΑΛΕΊΑΙ, που για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά είναι δίπλα του, και τα μέλη των εταιρειών ΚΑΡΑΤΖΗΣ Α.Ε., ΜΙΝΟΑΝ LINES, ΚΤΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΛΑΣΙΘΙΟΥ και ΝΕΡΟ ΖΑΡΟΣ.
Δείτε επίσης
- Αντίστροφη μέτρηση για την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024»
- Europa League: Πρωτο βήμα πρόκρισης για τον ΠΑΟ (HL)
- Ευρωπαϊκές Διοργανώσεις: Τα εύκολα δύσκολα εκαναν οι Δικέφαλοι (hl)
- Το αναλυτικό πρόγραμμα της πρεμιέρας της Super League
- Eurobasket U20: «Ατσάλινη» και «χάλκινη» η Εθνική Νέων Ανδρών (HL)