Γ’ Εθνική: Ήττα με κάτω τα χέρια για τον ΑΟΤ στο Μαρκόπουλο-Τα αποτελέσματα

22 January, 2023 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΑΡΘΡΑ

Η ομάδα του Μιχάλη Κουτεντάκη μπήκε καλά στο παιχνίδι και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στα πρώτα λεπτά. Οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να προηγηθούν με το Νατσιόπουλο να ευστοχεί σε χτύπημα πέναλτι για το 1-0 στο 19’.

Το Μαρκό μπήκε καλά στο δεύτερο ημίχρονο και έκανε το 2-0 με τον Κράσι στο 50ο λεπτό, ενώ το τελικό 3-0 έγινε στο 62’ με σκόρερ τον Μπέλερη. Από ένα σημείο του αγώνα κι έπειτα, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι, πατούσαν καλύτερα και κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο.

Μαρκό: Βουτσέλας, Μουσταφίδης, Φλώρος, Λαμπρόπουλος, Τσίκλος, Μπέλερη, Γκεμίσης, Χάιδος, Κράσι, Νατσιόπουλος, Βασιλειάδης.

ΑΟΤ: Δημαράκης, Λούσι, Κουρουθιανάκης, Γιαννικάκης (Παραθύρας), Βρεττός, Μειρέλες, Γκελοσάνι (80’ Σ. Καργάκης), Σένκα (70’ Α. Καργάκης), Τριανταφυλλίδης, Παπανδρέου (50’ Ζαφείρης), Βακράκος

10η αγωνιστική
Σάββατο 21 Ιανουαρίου

15:00

Γιούχτας – Θύελλα Ραφήνας  2-1 18΄Τζανής, 86΄Ροβίθης -0 90+2 Γκούμας

Κυριακή 22 Ιανουαρίου

15:00

Αλμυρός – ΑΟΑΝ  3-1 14΄Αντερσον  40΄Πιερτζάκομι, 90΄Κατσικοκέρης –  45΄Μελισσόπουλος

Πόρος – Αγιος Ιερόθεος 5-1 8΄ Πήλιος, 23΄Νάκας, (35΄, 77΄, 84΄) Καστελιανάκης – 65΄Μπιλικαϊδης

Μαρκό – A.O. Τυμπακίου  3-0 20΄Νατσιόπουλος, 50΄Κράσι, 63΄Μπελέρης

Κερατσίνι – Μοσχάτο  1-0

Αγία Παρασκευή- Αρης Πετρούπολης  2-0

Εθνικός – Φωστήρας  0-0