Εντός έδρας ήττα η Πυργιώτισσα με 0-1 από τον Δία

mesaralive.gr  29 October, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

mesaralive.gr

Εντός έδρας ήττα γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου η Πυργιώτισσα με 0-1 από τον Δία, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που είχαν τη σχετική κατοχή της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ο Δίας προσπαθούσε να απειλήσει με αντεπιθέσεις.
Παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων, το σκορ δεν άλλαξε και το 0-0 έμεινε μέχρι τη λήξη του πρώτου 45λέπτου.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 48΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καλογεράκη.
Από εκεί και μετά, δεν κινδύναψαν  ιδιαίτερα και έτσι δεν δυσκολεύτηκαν να  διατηρήσουν το ήδη διαμορφωμ΄’ενο σκορ ως το τέλος και να πάρουν έτσι μια πολύτιμη για τη συνέχεια νίκη.

Πυργιώτισσα: Γρηγοράκης, Λελιδάκης, Γκλεζάκος, Μανουσάκης, Στρατιδάκης, Καρταλιαννάκης(46΄ λ.τ. Χριστοδουλάκης Γ.), Άλμπερτ(42΄ λ.τ. Τσαλαπάτης), Κιόσας, Καρβουνάκης, Μακριδάκης

Δίας : Μπανασάκης, Κάββαλος(50΄ Τζανάκης), Λασιθιωτάκης, Μεταξάκης, Μαγκαφουράκης Β., Φραγκιαδάκης, Μαγάκης, Νταβόζο, Πετρουλάκης, Καλογεράκης(78΄ Τσιριντάνης), Καρακωσταντάκης(65΄ Γουργούλας)