στηριΖΩ ανθρώπινα: Συγκινητική η ανταπόκριση των Τυμπακιανών στο κάλεσμα αλληλεγγύης
![στηριΖΩ ανθρώπινα: Συγκινητική η ανταπόκριση των Τυμπακιανών στο κάλεσμα αλληλεγγύης](/images/made/images/uploads/posts/347087585_1377519629697503_1474180773767703249_n_856_642_76.jpg)
Η κοινωνία του Τυμπακίου δείχνει έμπρακτα τη στήριξη της στον άτυχο Αστυνομικό Γιώργο Σπετσωτακη, ένα δικό της παιδί, που πρόσφατα έχασε το πόδι του σε τροχαίο ατύχημα.
![](/images/made/images/uploads/posts/346969726_219721704110857_5347928007084046964_n_637_478_76.jpg)
![](/images/made/images/uploads/posts/345657590_769798164633424_4170016254997903018_n_-_Αντιγραφή_637_478_76.jpg)
Από νωρίς το πρωί της Κυριακής η πλατεία του χωριού έχει γεμίσει από ανθρώπους κάθε ηλικίας που στέλνουν το δικό τους μήνυμα ανθρωπιάς κι αλληλεγγύης μέσα από τη συμμετοχή τους σε φιλανθρωπικό αγώνα δρόμου.
![](/images/made/images/uploads/posts/346952341_974044850279072_4524751164755899011_n_-_Αντιγραφή_637_478_76.jpg)
![](/images/made/images/uploads/posts/346951974_620059110012999_4877164475496939958_n_-_Αντιγραφή_637_478_76.jpg)
![](/images/made/images/uploads/posts/346782794_195356560042466_64926858883019864_n_637_478_76.jpg)
Η πρωτοβουλία του Δήμου Φαιστού σε συνεργασία με την Περιφέρεια Κρήτης και υπό την αιγίδα του Υπουργείου Αθλητισμού έχει σύνθημα " Δεν πίνω όταν οδηγώ-Δεν οδηγώ όταν πίνω" και γνώρισε μεγάλη ανταπόκριση με την εκκίνηση να δίνεται λίγα λεπτά μετά τις 12.
![](/images/made/images/uploads/posts/347105668_786635046341854_3620756830708516325_n_637_478_76.jpg)
![](/images/made/images/uploads/posts/347087585_1377519629697503_1474180773767703249_n_637_478_76.jpg)
![](/images/made/images/uploads/posts/346977783_197913703082979_6210208052587600866_n_637_478_76.jpg)
![](/images/made/images/uploads/posts/347023424_1705944663169992_8376900280450050429_n_637_478_76.jpg)
Στην εκδήλωση, μεταξύ άλλων , δίνουν το παρών ο Υφυπουργός Αθλητισμού κ. Λευτέρης Αυγενακης, ο Δήμαρχος Φαιστού κ. Γρηγόρης Νικολιδακης, εκ μέρους της Περιφέρειας ο κ. Λάμπρος Καμπουρακης καθώς κι εκπρόσωποι λοιπών φορέων και συλλόγων.
![](/images/made/images/uploads/posts/346784279_155071144029685_2123144010641237669_n_637_478_76.jpg)
![](/images/made/images/uploads/posts/347089471_3175834829381748_6997057810627564835_n_637_478_76.jpg)
![](/images/made/images/uploads/posts/346973664_3418036141798431_5398085917092218757_n_637_478_76.jpg)
![](/images/made/images/uploads/posts/346800103_958247601989459_7275086591229016434_n_637_478_76.jpg)
![](/images/made/images/uploads/posts/346483071_2398350950345864_7503053265537189180_n_637_478_76.jpg)
Δείτε επίσης
- Μια πρωτότυπη μουσικοθεατρική αφήγηση απόψε στο Τυμπάκι
- Nέος δυνατός σεισμός-Αισθητός και στη Μεσαρα
- ¨”Η Κρήτη θα αποκτήσει ένα ολοκληρωμένο Στρατηγικό Σχέδιο για τη διαχείριση των υδάτων”
- Φρούτο με τυρί: 15 τρόποι για το τελειότερο φαγητό του καλοκαιριού
- «Ανοίγει» η πλατφόρμα της ΔΥΠΑ για εγγραφή σε Σχολές Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης