A1 EΠΣΗ: Πρωταθλητής ξανά ο ΑΟΤ!
![A1 EΠΣΗ: Πρωταθλητής ξανά ο ΑΟΤ!](/images/made/images/uploads/posts/aot_1_856_427_76.jpg)
Ο ΑΟΤ κατάφερε και μαθηματικά πλέον, παρότι απομένει μία αγωνιστική ακόμα, να κατακτήσει το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ, αφού κέρδισε με ανατροπή στην έδρα του τον Ηρόδοτο (2-1), αυξάνοντας την μεταξύ τους διαφορά στους 7 βαθμούς!
Στο πρώτο 45λεπτο και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει, καθώς δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ, όμως το 0-0 δεν άλλαξε.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 54′ με ομόρφο γυριστό του Μπάμπη μέσα από την περιοχή, μετά την σέντρα του Γαρεφαλάκη. Ο ΑΟΤ όμως, παρότι έπαιζε με 10 ποδοσφαιριστές από το 58′, μετά την αποβολή του Αριστεινίδη, κατάφερε να φέρει “τούμπα” το ματς, με τα τέρματα των Μεταξάκη (70′) και Γερακιό (86′).
Το 2-1 παρέμεινε ως το τέλος, παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων και έτσι ο ΑΟΤ πανηγύρισε και μαθηματικά πλέον την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ!
Δείτε επίσης
- Αντίστροφη μέτρηση για την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024»
- Europa League: Πρωτο βήμα πρόκρισης για τον ΠΑΟ (HL)
- Ευρωπαϊκές Διοργανώσεις: Τα εύκολα δύσκολα εκαναν οι Δικέφαλοι (hl)
- Το αναλυτικό πρόγραμμα της πρεμιέρας της Super League
- Eurobasket U20: «Ατσάλινη» και «χάλκινη» η Εθνική Νέων Ανδρών (HL)