Νέες διακρίσεις από τους Μεσαρίτες Ξιφομάχους της Αθλητικής Λέσχης Μεσαράς

mesaralive.gr  21 November, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Άλλο ένα Σαββατοκύριακο με σπουδαίες διακρίσεις για τους Μεσαρίτες Ξιφομάχους της Αθλητικής Λέσχης Μεσαράς «Καπετάν Μιχάλης Κόρακας».

Αθλήτριες και αθλητές της ΑΛΜ συμμετείχαν στο κύπελλο Εφήβων Νεανίδων έως 17 ετών το Σάββατο, και στους Περιφερειακούς Αγώνες έως 13 ετών την Κυριακή!

Το Σάββατο η Μαρινέλλα Πεδιαδιτάκη, κατέλαβε την 2η θέση ανάμεσα σε 60 αθλήτριες έως 17 ετών στο κύπελλο Ελλάδας του Ξίφους Ασκήσεως Νεανίδων. Στον ίδιο αγώνα η 12χρονη Σφακιανάκη Δήμητρα για ένα χτύπημα δεν μπήκε στις 16 και κατέλαβε την 22η θέση

Την Κυριακή στους Περιφερειακούς αγώνες έως 13 ετών, ο τελικός αποδείχτηκε Μεσαρίτικη υπόθεση! Κάνοντας μια εκπληκτική εμφάνιση ο αθλητής  της Αθλητικής Λέσχης Μεσαράς,  Χατζηγεωργίου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και ο Γρηγοριάδης επίσης αθλητής της ΑΛΜ, το ασημένιο!