1-0 ήττα για τον Κόρακα με 4 δοκάρια

mesaralive.gr  29 October, 2016 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τα δοκάρια «σταμάτησαν» τον Κόρακα και δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα από τα Δειλινά, από τα οποία έχασε 1-0 στο γήπεδο της Βαγιάς, για την 7η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα μόλις στο 12΄ με τον Κολαρετάκης να σημειώνει με μακρινό σουτ το 1-0, για να έρθει στο 30΄ ο ίδιος παίκτης να επιχειρήσει νέα προσπάθεια η οποία «σταμάτησε» στο δοκάρι, ενώ προς το τέλος του ημιχρόνου δοκάρι είχαν και οι φιλοξενούμενοι με τον Χαμηλάκη.
Στην επανάληψη, ο Κόρακας μπήκε αποφασισμένος να φτάσει στην ισοφάριση, ωστόσο οι προσπάθειες στάθηκαν άκαρπες, καθώς η μπάλα «σταμάτησε» τρεις φορές στο δοκάρι…
Αρχικά το σουτ του Ρινακάκη στο 52΄ και στη συνέχεια το απευθείας φάουλ στο 67΄ του Ντόκο, όπως και το σουτ στο 85΄ του Γ.  Ρινακάκη.
Στις καθυστερήσεις, ο Ξεκαρδάκης έπιασε κεφαλιά, την οποία απέκρουσε ο Λεβάντης κρατώντας  έτσι το 1-0.

Δειλινά: Λεβέντης, Καπανταιδάκης, Κάββαλος Ν., Μπουρδούβαλης, Χρηστάκης(75’ Κοκκινος), Τσουβαλάς, Κολαρετάκης, Ρεζάρτ(70’ Μαυράκης), Κάββαλος Δ.(60’ Τζανής), Πετρόφ, Κοσκινάς

Κόρακας: Γιωρλαδάκης(50’ Κουκουλάκης), Κουριδάκης(50’ Ρινακάκης Γ), Χαριτάκης Ν., Δειτακης, Συντικάκης, Χαριτάκης Μ., Ρινακάκης, Χαμηλάκης, Σηφάκης, Πετράκης(45’ Ντόκο), Ξεκαρδάκης